Leden u Motýlků

V lednu jsme si u Motýlků povídali o zimních radovánkách a o zvířátcích - co v zimě dělají a co jim můžeme nabídnout, venku jsme na stromy rozvěšeli lojové koule a nasypali zrníčka. Sněhu jsme si sice moc neměli, ale i tak jsme si stihli postavit sněhuláka a užít si malou zimní olympiádu. Vyrobili jsme si dresy s čísly, vyvěsili olympijskou vlajku, zažehli olympijský oheň a oběhli s pochodní všechny kontinenty. Jako na správné olympiádě jsme si poslechli naší státní hymnu a zkoušeli u ní stát bez pohnutí (a že to bylo opravdu těžké :-) ). A pak už se jen závodilo - jezdili jsme na bobech, lyžovali, trefovali se sněhovými koulemi na cíl, váleli koule pro sněhuláka slalomem, stříleli hokejkou na bránu, skákali na lyžích, krasobruslili a soutěžili o nejkrásnější piruetu. Za to všechno nás čekaly medaile a dobroty.

Povídali jsme si také o lidském těle, profesích a povolání a vše jsme prozkoumali a vyzkoušeli. Jako páni doktoři jsme si prohlédli celou kostru, poslechli srdíčka kamarádů, vyzkoušeli si a prohlédli, jak fungují naše plíce a namalovali pořádnou bandu bacilů. Jako pekaři jsme pekli koláče, prolézali komíny jako kominíci, nosili plné tácy s jídlem jako číšníci a servírky, nebo řídili autobus jako řidiči. Jako švadlenky jsme počítali knoflíčky, třídili je podle barev a stavěli z nich obrazce, a navrhli nová prošívaná trička. Jako policisti jsme posbírali spoustu otisků prstů a jako pošťáci jsme doručovali dopisy, a proto už víme, co všechno patří na obálku a jak dopis putuje od nás až na kraj světa.

Nakonec jsme si pozvali pana Broniše, který nás zavedl do světa hudby. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli netradiční hudební nástroje - zahráli si na dešťové hole, djembe, citerky, kantely, tibetské mísy a další.

Leden jsme si spolu zase hezky užili a těšíme se, co hezkého nám přinesou další měsíce.