Březen u Berušek

Začátek nového měsíce nás přenesl do pravěku. Po třídě se nám procházeli brontosauři, stegosauři, pterodaktylové, brachiosauři a nechyběl ani tyranosaurus Rex. Bublaly tu sopky, zem duněla pod obřími dinosauřími kroky, uši zaléhaly pod křikem obrů… ještěže uměla paní učitelka posunout ručičku času nazpět. Právě včas, abychom přivítali první posly jara!
Březen s sebou přinesl první hřejivé sluneční paprsky, které nás šimraly na tvářičkách. Dováděli jsme na zahrádce, na procházkách zvědavě nakukovali do předzahrádek domů a poznávali první jarní kytičky a rozkvetlé keře. Abychom zimu zahnali pryč a pomohli přírodě odemknout kouzelným klíčkem bránu k jaru, vynesli jsme paní zimu, Morenu, a nechali ji odplout za hory a doly.
A to už nám na vrátka klepaly Velikonoce. Poznávali jsme tradice velikonočních svátků a dozvěděli jsme se i pár zajímavostí o některých velikonočních dnech. Pozorovali jsme, jak se barví a malují velikonoční kraslice, plete pomlázka, nazdobili jsme si líto, pověděli si, jaké suroviny patří do mazance a zkusili jsme namočit hrášek a vytvořit si pučáky. A nezapomněli jsme ani na koledy. Vždyť co by to bylo za koledníky bez pořádné hodovačky... 
Ale ještě, než jsme se rozběhli na velké velikonoční přípravy domů, přihopkal k nám do školky malý ušáček. Připravil si pro nás několik úkolů, za jejichž splnění nám ve školce zanechal malé překvapení!

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -