Červen u Berušek

Jak jsme si užili začátek léta?

Autobusem jsme se vydali na výlet do indiánské vesničky Rosehill, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života indiánů. U dopravy jsme následující týden zůstali. Blíží se prázdniny, a tak jsme si popovídali, čím bychom mohli cestovat na prázdniny k babičce, do zoo anebo třeba k moři. A když už jsme si hráli na cestu do zoo, navštívili jsme tamní zvířátka. „Potkali“ jsme slona, žirafu, lva, krokodýla, tučňáka, želvu, lemura a mnoho dalších zajímavých exotických zvířátek. Ukazovali jsme si, odkud pochází, hledali jsme na mapě světa jejich domovinu, povídali jsme si o tom, jak to chodí v jejich přirozeném prostředí, co které zvířátko jí, jak spí a také proč tato zvířátka chováme v zoo a proč je jejich ochrana tak důležitá. Během našich her na zahradě naší školky nás neustále pronásledovali hmyzí kamarádi. Zvědaví pavoučci, pracovití mravenečci, baculatí čmeláčci, pestrobarevní motýlci a pilné včeličky. Některé z nich jsme si prohlédli i pod lupou. Zjistili jsme, kolik práce mají ti malí tvorečkové se stavbou domečku, nebo výrobou malé kapičky medu. Jedno takové mravenčí obydlí jsme si zkusili společnými silami také vyrobit. Zjistili jsme, jak jsou naši maličcí kamarádi důležití a proč si jich musíme vážit a chránit je.

Sluníčko hřálo čím dál víc, a mi už jsme se začali těšit k vodě a na dovolenou s rodiči, na babičku i dědečka a na spoustu času, který prožijeme s těmi, které máme nejradši.

Tak hurá na prázdniny!

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -