Květen u Berušek

V květnu jsme otevřeli svá srdíčka a mysleli na své nejbližší. Povídali jsme si o mamince a o tom, jak vypadá, co má ráda a jak bychom ji mohli pomoci a poděkovat jí tak za její lásku a péči, kterou nám dává každý den. Zkusili jsme si také na maminku zahrát - míchali jsme těsto, prali a věšeli jsme prádlo, šli jsme nakupovat, pečovali jsme o květiny, zašívali jsme tatínkovi ponožky...uff, to byla dřina. Maminkám jsme také vyrobili drobné dárečky pro radost. Nezapomněli jsme ani na naše tatínky – vyzkoušeli jsme si, co tatínek dovede. Třeba zatlouci hřebík, nebo řídit auto. Prohlíželi jsme si rodinné fotografie a vyprávěli jsme si, kdo patří do naší rodiny. A když už mluvíme o rodině, všimli jsme si, že každá rodina je jiná a že se lišíme mnoha věcmi. A co třeba taková indiánská rodina? Kdo jsou to vlastně indiáni, kde bydlí, jak vypadají a jak žijí? Přenesli jsme se do světa indiánů. Prošli jsme indiánskou stezkou a získali jsme indiánská jména. Vyrobili jsme si indiánské čelenky a náramky a naučili se pár indiánských pozdravů. Tančili jsme kolem totemu a posvátného ohně, zkusili jsme si hru na různé indiánské domorodé i improvizované hudební nástroje, zaposlouchali jsme se do zvuku deštné hole a povedlo se nám přivolat déšť. Tak velký, že musela přijet Tlapková patrola a z té záplavy nás zachránit. A že Tlapky jsou skuteční hrdinové, kteří se jen tak něčeho nezaleknou! Spolu s našimi kamarády jsme si povídali o povolání tlapek, jejich barvách, schopnostech, protáhli jsme si tělíčko a užili jsme si s nimi spoustu zábavy.

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -