Leden u Berušek

V novém roce jsme se sešli plni krásných vzpomínek na Vánoce. Povídali jsme si, jak jsme vánoční svátky prožili, a co nám Ježíšek nadělil pod stromečkem. S vánočním časem jsme se rozloučili, když nás přišli navštívit mudrci z východu, Tři králové. Leden s sebou přinesl tu pravou zimu. Z mrakových peřin se sypal sníh a my jsme ho nadšeně vítali sněhovými koulovačkami a závody na kluzácích. Ale také jsme sníh pozorovali pěkně zblízka. Páni! Věděli jste, že každá vločka je docela jiná? A že na severu žijí Eskymáci, kteří bydlí v iglú a kamarádí se s tučňáky, mroži a jezdí na saních taženými psy? A jaká zvířátka vlastně můžeme najít v zimní přírodě u nás? I o nich jsme si povídali a také jsme si připomněli, jak jim můžeme v zimě pomoci, aby netrpěla hladem. Během vycházek jsme hledali zvířecí stopy a tu a tam se nám skutečně poštěstilo a stopu jsme našli. Dokonce jsme ve sněhu našli i ztracenou dědečkovu rukavici z pohádky Rukavička, kterou jsme se naučili, abychom si ji mohli ve školce zahrát. A abychom sněhu a ledu, jaksepatří využili, přišly ke slovu i zimní sporty. Co to vlastně sport je? A jak se v zimě sportuje? O tom nám přišel povědět pan hokejista. S sebou přinesl celou hokejovou výstroj, kterou jsme si mohli vyzkoušet. Zkusili jsme si také, jak se jezdí na snowboardu, jak jezdí lyžaři (zahráli jsme si na biatlonisty, závodníky ve skoku na lyžích) a bruslili jsme piruety jako krasobruslaři. A když už jsme si povídali o sportovních povolání, kdo vlastně peče chleba a kdo opraví rozbité auto?

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -