Listopad u Berušek

Podzim byl v plné síle a pomalu nakračoval do zimy. Příroda si chystala zimní peřinu, ale právě nyní jsme v ní mohli nalézt spousty pokladů. Děti si pohladily načechraný mech, lupou sledovaly lesní dřeviny a jejich plody a ve floráriu mohly zkoumat království hub. I zvířátka začala pociťovat nadcházející období a začala si připravovat zásoby na zimu. Povídali jsme si o zvířátkách, které můžeme na procházce pod Holý vrch v lese potkat, jak vypadají, jak bychom je mohli poznat podle stop a co zvířátka nejraději jí. Aby v zimě neměla hladová bříška, společně jsme sbírali kaštánky a žaludy, které jim pan myslivec v zimě nasype do krmelce. A protože máme zvířátka moc rádi, zahrály jsme si malé divadélko pohádky Boudo budko. I ptáčci mají před zimou velké starosti. A my víme jaké. A tak jsme jim nasypali semínka do krmítka a vyrobili jsme jim ptačí dobrůtky, které jsme zavěsili na stromy v zahradě naší školky. Prošli jsme se k řece Ploučnici a nakrmili hladové kachny. Seznámili jsme se s ptáčky, kteří na zimu odlétají do tepla a vysvětlili jsme si, proč tomu tak je. Zima začala čarovat letos skutečně brzy. Na tvářičkách nám vykreslila červěň, loužičky proměnila v zrcadlo a čekat na sebe nenechala ani sněhová peřina spolu se sněhovými radovánkami. A když je vše tak krásně začarované Paní Zimou, určitě k nám brzy prijde i Mikuláš!

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -