Mikuláš u Berušek

Začátek prosince proměnil třídu Berušek v malé malované peklíčko. Děti si v něm pohrály a protože i čerti chodí do čertovské školky, učili se ti naši čertíčci také čertovinám. Učili se blekotat, čerti škleby, správně se protáhnout čertím tunelem, čertí tanečky, jak si nejlépe načechrat kožíšky a jak zadupat kopytem. A že čertí zkoušky dopadly na výbornou! A tak když přišel skutečný Mikuláš s čerty a anděly, byli jsme připraveni. Mikuláš si důkladně prohlížel tvářičky našich Berušek a dumal, kdo byl hodný. Ale čert ví všechno. Vzal dlouhatánský čertí úpis a četl... Ale naše Berušky jsou jako andílci a tak těch hříchů bylo pramálo. Vlastně to ani nebyly hříchy, jen takové malé čertovinky :) Andílek dětem rozdal odměny a my jsme všem společně zazpívali, co nás v čertovské školce naučili: Jak se pozná čert, pak přišel Mikuláš s čertem  'na guláš' a Mikuláše jsme se písničkou zeptali: 'Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo to řinčí řetězem...? Poděkovali jsme jim za návštěvu a příští rok zase ahój! 

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -