Motýlkový předvánoční čas

Prosincový čas u Motýlků byl třpytivě kouzelný, a to nejen kvůli sněhu, který napadl, ale hlavně díky všemu, co jsme ve školce mohli zažít. 

Nejdříve jsme si vyrobili adventní kalendář, který nám odpočítával, kolik dní nám zbývá do Vánoc. Každé ráno se do něj jeden z nás podíval a odnesl si domů malé překvapení. Abychom měli jistotu, že to opravdu utíká tak, jak má, vyrobili jsme si a ozdobili i adventní věnec, jehož svíčky se rozhořely každé pondělní ráno.

V sobotu 2. prosince jsme se někteří potkali na Adventních dílničkách v jídelně naší školy, kde jsme si mohli spolu s maminkami, tatínky i jinými příbuznými a kamarády vyrobit pěkné vánoční dekorace.

V úterý 5. prosince k nám zavítal svatý Mikuláš s andělem a čertem, kteří nám za hezké mikulášské písničky a říkanky nadělili balíčky plné dobrůtek v sáčcích, které jsme si sami vyrobili. Johančině mamince moc děkujeme za ušití kostýmů!

Protože se blížila vánočí besídka a my víme, že toho má Ježíšek moc, rozhodli jsme se udělat radost maminkám a tatínkům i my, a nadělit jim malý dárek - vyrobili jsme jim svícen z březového dřeva, šišek, šípků a jeřabin a vánoční přáníčko s kometou, které jsme pořádně schovali, aby je před besídkou nikdo neviděl.

Pak jsme začali chystat besídku. A protože k Vánocům patří spoustu zvyků a tradic, o kterých jsme si ve školce povídali, chtěli jsme o nich říct i rodičům a ukázat jim je. U Motýlků totiž už víme, co je to Betlém a kdo do něj patří, proč se na Vánoce zdobí stromeček a proč visí u stropu jmelí. Zahráli jsme si na Lucie a pořádně si uklidili třídu. Taky jsme pouštěli lodičky se svíčkami po vodě, házeli bačkorou, jedli chléb s medem, sfoukávali svíčky, dívali se pod talíř, jestli tam najdeme penízky, krájeli jablíčko, věštili z hrnečků, viděli zlaté prasátko a Anežky maminka nám dokonce přišla ukázat, jak se lije olovo. To všechno jsme společně připravili, propojili těmi nejkrásnějšími vánočními koledami a říkankami, přidali pár stříbrných oříšků a vánočních novin, vyzdobili třídu a pozvali všechny, kteří se chtěli v předvánočním čase přijít zastavit a užít si s námi tu kouzelnou atmosféru na naší besídce. 

Po besídce jsme mlsali cukroví a už jsme jen čekali na Ježíška, který do školky nakonec taky dorazil a přinesl nám spoustu krásných nových hraček. A my sme si všichni slíbili, že se k nim budeme chovat hezky, aby se nám nerozbily.

Všem přejeme krásné Vánoce plné kouzel a překvapení a v dalším roce se na Vás zase budeme těšit!

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -