Prosinec u Berušek

Snížek nám posypal zahrádku MŠ sněhovou peřinkou a my jsme si ji náležitě užívali – zkusili jsme si postavit kamaráda sněhuláčka, sjížděli jsme z kopečka na kluzáku a na vycházkách jsme pěkně z blízka zkoumali, jak umí zima čarovat s vodou. Pozorovali a sáhli jsme si na námrazu na lístcích trávy a keřů a co teprve led? Sledovali jsme, jak teplem ruky taje, jak je čirý, jako sklo a vyzkoušeli jsme si také, že se na něm dá sklouznout, samozřejmě pod bedlivým dohledem paní učitelky. A protože nám Vánoce už pomalu klepaly na dveře, měli jsme pořádně napilno. Zdobili jsme třídu, vánoční stromeček a připomínali jsme si tradiční symboly Vánoc – rozkrojili jsme si jablíčko, pustili si po vodě lodičky z oříšků, hodili si střevíčkem, do vázy jsme si dali větvičky barborky, přivoněli si k vánočnímu koření, vytvořili jsme si betlém z papíru a na jeden slaměný jsme se šli podívat během vycházky. České vánoční tradice nás postupně provázely celým prosincem. Povídali jsme si o nich, promítly se nám i do naší výtvarné tvorby i písniček. Měli jsme také napilno s přípravou besídky pro rodiče. Poctivě jsme nacvičovali a besídka se nám nakonec moc pěkně vydařila. Rodiče jsme obdarovali přáníčky a dárečky, ale ten největší dárek čekal na rodiče v náruči jejich milovaného děťátka.  A pak už jsme jen potichounku našlapovali, abychom nepřeslechli to kouzelné "cililink!".

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -